top of page

Як завоювати довіру учнів? Поради вчителям


За взаємною довірою і взаємною допомогою зроблені великі справи і великі відкриття. Гомер

Довіра учня є дуже цінним ресурсом для вчителя, показником згуртованості і моральної зрілості тандему «педагог-школяр». Справжньому професіоналу під силу створення не тільки робочої, але і дружній, довірливій обстановки на уроці. Такий вчитель може по праву пишатися встановленими відносинами зі своїми вихованцями. Педагог, якому вдалося завоювати прихильність учнів, має право розраховувати на відповідну віддачу, наприклад, на підвищення інтересу і мотивації до вивчення свого предмета.

Як розташувати до себе учнів? У кожного досвідченого вчителя знайдеться своя відповідь на це питання. У даній статті ми узагальнили найбільш популярні і ефективні рекомендації щодо того, як завоювати довіру школярів. У пошуках довіри: 10 порад педагогу 1. Шукайте у відносинах золоту середину!

Чи може вчитель розраховувати на довірчі відносини з учнями, слідуючи в роботі принципом «все буде так, як я сказав, заперечення не приймаються»? Залякати дітей таким підходом дуже просто, а от розташувати до себе не вийде. Але це зовсім не означає, що треба в усьому йти на поводу у своїх вихованців.

Знайдіть певний баланс - золоту середину. Вийдіть на один рівень спілкування зі школярами, зберігши при цьому потрібну дистанцію. Головне, щоб діти відчули, що їх педагог - це хороший, приємний, відкрита людина, цікава особистість. Саме таким людям діти довіряють і тягнуться до них. 2. Цікавтеся своїми учнями!

Чи багато вчителів можуть розповісти про своїх учнів щось більше, ніж прізвище, ім'я та успішність з предмету? (До речі, чим швидше ви запам'ятаєте нових учнів, тим краще будете виглядати в їхніх очах) Чи багато хто знає, чим живуть їхні учні, що люблять, а чого терпіти не можуть, чим захоплюються, до чого прагнуть? Безумовно, це завдання не найпростіше, особливо для педагога, що має велике навантаження. Але знати хоча б кілька індивідуальних особливостей учня - значить вже володіти незаперечними перевагами.

Приміром, розкажіть учневі, що ви знаєте про його досягнення в плаванні, і пишаєтеся їм! Повірте, той факт, що вчителю цікаві його особисті досягнення, не залишить дитину байдужим. А хіба складно на початку уроку щиро поцікавитися, як у хлопців справи? Багато часу така бесіда не відніме, а невеликий місток між педагогом і учнями буде зведений.

3. Будьте відкриті з учнями!

Щирість і відкритість вчителя сприймається дітьми як особлива ступінь довіри. І відповідають вони, як правило, тим же. Наведемо простий приклад. Багатьом з нас знайома ситуація, коли з самого ранку абсолютно не складається день. Чому б відкрито не сказати про це учням? Вони оцінять вашу відвертість, і навряд чи комусь прийде в голову засмучувати улюбленого вчителя своєю поведінкою.

4. Станьте прикладом і захисником для учнів!

Не втомлюйтеся особисто демонструвати своїм учням приклад відповідальності, доброзичливості, справедливості, людяності, цілеспрямованості. Завжди виконуйте дані хлопцям обіцянки, доводите почату справу до кінця. Вмійте вчасно заступитися за своїх учнів, захистити їх від образ.

5. Говоріть учням правду!

Розглянемо такий приклад. Дуже часто школярів цікавить, як вивчений на уроці матеріал може стати в нагоді в подальшому житті. І вчитель починає старанно доводити, що без знання цієї теореми або гіпотези в житті доведеться дуже туго. Діти відчувають, що це далеко не так, і певна ступінь довіри до педагога втрачається. Чи не краще вчителю бути спочатку чесним зі своїми вихованцями?

6. Уникайте шаблонів в роботі!

Постарайтеся зробити кожен урок незвичайним і цікавим! Щоб стати улюбленим вчителем, до якого хлопці поспішають на кожне заняття, потрібно визнати на допомогу серце, душу і інтуїцію! Навіть таке рутинне справу, як перевірка домашнього завдання, може стати справжньою родзинкою уроку.

7. Хваліть і підтримуйте учнів!

Не упускайте можливості заслужено підкреслити значимість досягнень учнів, не залишайте непоміченими їхні успіхи, хваліть за докладені зусилля і старання. Навчіться підтримувати вихованців і в невдачах. Школяреві важливо зрозуміти, що будь-які помилки є цінним досвідом на шляху до досягнення поставленої мети. Однак пам'ятайте, хвалити дітей потрібно правильно!

8. Запасіться терпінням!

Постарайтеся не лаяти і не дратуватися на учнів, якщо вони, наприклад, не розуміють елементарних, на ваш погляд, речей. Робіть свою роботу терпляче! Контролюйте себе, намагайтеся не переходити на підвищені тони в розмові, багатьом дітям незрозумілі різкі перепади настрою вчителя. Не вживайте слова, які можуть образити учня, знизити його самооцінку. Прислухайтеся до думки своїх учнів, навчитеся домовлятися з ними, йти на компроміс. У складній ситуації поставте себе на місце дитини, це допоможе зрозуміти його і знайти правильне рішення.

9. Стати джерелом оптимізму!

Згадайте, з чого починається дружба у відомій дитячій пісеньці! Не скупіться на щиру посмішку! Пам'ятайте про те, що діти дуже чутливі до настрою дорослих. Постарайтеся навчати предмету легко, заряджайте хлопців оптимізмом! Це зробить їх більш впевненими у своїх силах, позбавить від непотрібних страхів. Заручитися довірою учнів педагогу допоможе і відмінне почуття гумору. Адже діти по натурі - великі веселуни!

10. Зберігайте довіру!

Завоювавши розташування школярів, докладете всіх зусиль, щоб його зберегти! А для цього буває достатньо просто доречно пожартувати або від душі похвалити хлопців. Головна ж порада, як завоювати і зберегти довіру учнів, полягає в щирій любові та повазі до дітей, у бажанні подарувати своїм вихованцям найкраще з того, що в ваших силах!

Бажаємо вам успіхів на нелегкому шляху!


Избранные посты
Проверьте позже
Когда посты будут опубликованы, вы увидите их здесь.
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Тегов пока нет.
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page